fbpx
HAKKIMIZDA

Ben Cana Ece Şensoy. Markamı kurmadan önce, çoğu insan gibi kurumsal bir hayatım vardı. Ani bir karar ile, kurumsal hayatıma son verip öncelikle annem ve babam verdiği desteklerle 2016 yılında The Rebel Jewelry’i kurdum. Bütün ailemin sanatçı olması da bu konuda tabi ki çok etkili oldu. Markanın adını The Rebel Jewelry koymamın sebebi : “Rebel” yani “Asi” kelimesine kendimi çok yakın görmem ve gerçekten Dünya’nın şu anki düzenine olan kişisel isyanım…

“Bedros Çirişyan” ile tanışmam, hayatımı çok büyük yönde değiştirdi ve bazen pes etmek istesemde kendisi bana pes etmemem gerektiğini, savaşmaya devam etmem gerektiğini gösterdi.
Uzun lafın kısası hepimiz istemediğimiz işlerde, yaşamlarımızın en değerli vakitlerini harcamak zorunda kalıyoruz ve harcıyoruz. Ama neden? Seri üretim ve teknoloji o kadar hayatımızda ki, bir yandan hayatımız kolaylaşırken(ki bence aksine maddi manevi zorlaşıyor),bir yandan kendi özbenliğimizden, birbirimizden uzaklaşmaya devam ediyoruz. Ne kendimize, ne isteklerimize, ne sevdiklerimize ayıracak vakit bulamıyoruz, sadece koşuşturuyoruz.

Zanaat ve sanatın bile neredeyse 0’a indiği bu Dünya’da ruhlarımızı besleyemeden yaşamaya devam ediyoruz. Atatürk’ün dediği gibi :
“Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra, alnında ışığı ilk duyan insandır.”

Sonuç olarak bu düzene başkaldırmak varken,bütün silahlarımız zaten bizde içimizdeyken,hala ne duruyoruz. Unutmayalım ki hayatta verdiğimiz her karar bizim elimizde, bazen seçmek istediğimiz yol gözümüzü en korkutan ve en zor yol olsa da… Özgürlüğümüz içinde savaşmak gerekir, kendi hayatımızı güzelleştirmek içinde, istediklerimize kavuşmak, sevdiklerimiz içinde savaşmak gerekir.
Öncelikle insan en iyi versiyonu olabilmek içinde savaşmalıdır. Kısacası savaşmak,silahlar veya kılıçlar her zaman kötü anlama gelmemeli, aksine güç veren objelerde olarak görülebilmelidir. Benim inancım bu yönde ve bu markayla sadece takı yapmak ve satmak için değil, bu düşüncelerimle insanlara ulaşabilmek için uğraşıyorum. Gücünüz hiç eksik olmasın ve her zaman sizinle olsun.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish tr_TRTurkish